Finanse, zarządzanie i wewnętrzny spokój

Karierę zawodową związałam z finansami. W trakcie 20 lat pracy – w Banku BPH, General Electric czy Alstom – zdobyłam jednak w pełni różnorodne doświadczenia zawodowe.

Byłam analityczką i kontrolerką finansową, raportującą wyniki Banku BPH na Giełdzie Papierów Wartościowych, a także dostarczającą dane do ksiąg skonsolidowanych General Electric – znanej amerykańskiej spółki, notowanej na Wall Street. Jestem biegłą rewidentką, a także absolwentką programów dla najwyższej kadry zarządzającej w Harvard Business School.

Ale moja kariera zawodowa nie jest wyłącznie związana z ekspertyzą w obszarze finansów. Pełniłam również m.in. funkcję szefowej Project Management Office czy liderki produktywności (Lean Six Sigma), raportującej bezpośrednio do prezesa Banku rezultaty usprawniania procesów i redukcji kosztów. Zarządzałam dużymi – nawet 200-osobowymi – zespołami zlokalizowanymi w różnych miastach.

Staram rozwijać się zawodowo w wielu kierunkach, ale wiem, że prawdziwego lidera cechuje też pewien rodzaj wewnętrznego spokoju. Szukam go nieustannie – czasami z większym, czasami z mniejszym sukcesem. Pewnie Ty także.

Tego spokoju szukam w różnego rodzaju technikach relaksacyjnych. Próbowałam om chanting, hatha joga, joga kundalini, ale finalnie zakochałam się w aktywnych medytacjach OshO, których jestem certyfikowaną prowadzącą. Od lat fascynuje mnie też uważne przywództwo (mindful leadership) – w wielkim skrócie nazwałabym to: zen w biznesie. Chętnie podzielę się z Tobą swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w tym temacie. Przez lata sporo ich nazbierałam.